Szkolenia AFF – najważniejsze informacje

Szkolenia AFF – najważniejsze informacje

szkolenie_affSamodzielne skakanie ze spadochronem wymaga odpowiedniego przeszkolenia. Bez niego można brać udział tylko w skokach tandemowych, które mają miejsce wraz z instruktorem. Do skoków bez instruktora należy przejść szkolenie AFF – Accelerated FreeFall, czyli przyspieszoną naukę swobodnego spadania.

Szkolenia AFF są aktualnie organizowane na terenie całego kraju przez wiele różnych firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Właśnie dlatego nauka dostępna jest bardzo łatwo, ale oczywiście także jest to związane z kosztami. Ile trzeba będzie zapłacić? Ceny wahają się w zależności od firmy. Zazwyczaj standardowe szkolenie to wydatek 4 tysięcy złotych, w którym zawiera się szkolenie teoretyczne oraz praktyczne, a także określona liczba skoków. Dodatkowo są to często usługi takie jak filmowanie skoków, otrzymanie odpowiedniego wyposażenia, omówienie techniki skoku z instruktorem i planowanie następnych. Za każdy skok trzeba zapłacić około 300 złotych. Będzie też potrzebne opłacenie obowiązkowego ubezpieczenia OC, którego koszt to około 100 złotych.

Zazwyczaj szkolenie AFF trwa około dwóch tygodni, ale także niektóre szkoły oferują je jako ekspresowe. Po zakończeniu szkolenia skoczek może już wykonywać samodzielnie skoki, ale zwykle tylko w określonym klubie pod okiem instruktorów. Do uzyskania pełnego certyfikatu potrzebne jest wykonanie większej liczby skoków i zdanie specjalnego egzaminu. Kurs AFF to zatem dobry pomysł na początek dla osób, których największym hobby są właśnie skoki spadochronowe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *