Ile trwa szkolenie AFF?

Ile trwa szkolenie AFF?

Jeżeli nudzą się wam skoki w tandemie to musicie zdecydować się na szkolenie AFF. Tylko dzięki takiemu szkoleniu będziecie mogli oddawać samodzielne skoki ze spadochronem bez asekuracji instruktora. Niemniej jednak zanim zdecydujemy zapisać się na taki kurs warto jest wiedzieć czym on jest i ile on trwa…

Już w poprzednim poście dowiedzieliście się czym jest szkolenie AFF i jak ono wygląda. Teraz przyszedł czas na pokazanie Wam tego jak takie szkolenie rozkłada się w czasie.

Pierwsza część podstawowego szkolenia AFF jest część teoretyczna, która trwa 8 godzin. Zazwyczaj zaczyna się ona w piątek wieczorem i jest kontynuowana w sobotę od samego rana. Dlaczego tak? Otóż dlatego, że w sobotnie popołudnie szkoły spadochroniarskie zazwyczaj organizują już drugą część szkolenia- część praktyczną. Po 8 godzinach czystej teorii związanej z budową spadochrony, ułożeniem sylwetki w locie, prawidłowej analizy położenia i rozumieniu gestów pokazywanych przez instruktora możemy przejść do upragnionej praktyki…

Wspomnianą część praktyczna zaczynamy zazwyczaj w sobotnie popołudnie. Tutaj każdy uczestnik może oddać maksymalnie 2 skoki na poziomie 1 i 2. Po oddaniu tych skoków wszyscy udają się do kwater i czekają do niedzielnego poranka kiedy to szkolenie będzie wznowione. Tutaj zazwyczaj szkolenie powinno zaczynać się wideo analizą skoków poszczególnych uczestników i niwelowaniem błędów jakie popełniają. Później odbywają się kolejne skoki z udziałem instruktorów. Całe szkolenie kończy się egzaminem.

Na zakończenie warto jest wspomnieć o tym, że szkolenia AFF odbywają się na kilku poziomach ale wspomniane poziomy omówimy w kolejnych postach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *