Czym są szkolenia AFF?

Czym są szkolenia AFF?

Popularność skoków ze spadochronem w ostatnim czasie zaczęła stosunkowo rosnąć. Spowodowane jest to tym, że jest to jeden z najciekawszych sportów ekstremalnych, które mamy dostępne. Żeby móc samodzielnie oddawać skoki ze spadochronem musimy jednak wziąć udział w specjalistycznym szkoleniu AFF.

Szkolenie AFF jest jedną z pierwszych rzeczy na które powinniśmy się zapisać jeśli marzymy o samodzielnym skakaniu ze spadochronem. Takie szkolenia zazwyczaj są organizowane prze szkoły spadochroniarskie, których w Polsce jest coraz więcej.Zapisując się na takie szkolenie musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli na nie poświęcić trochę czasu, ponieważ składa się ono z kilku etapów, z których zawsze będziemy w pewien sposób egzaminowani.

Pierwszy etap to badania lekarskie, których przejście pozwala nam wziąć udział w części teoretycznej. Część teoretyczna to nauka techniki skakania (ułożenie sylwetki, ruchy ciała podczas lotu), budowy spadochronu oraz pewnych zachowań (komunikacja za pomocą gestów z instruktorami) o których musimy pamiętać podczas oddawania skoków.

Drugą częścią jest już praktyka. W tej części po raz pierwszy w naszym życiu oddamy skoki ze spadochronem. Oczywiście odbędą się one w towarzystwie instruktora, ale na pewno będzie to niesamowitym przeżyciem. Na samym początku liczba instruktorów jest równa 2, ale wraz z oddawaniem coraz większej ilość skoków i przechodzeniu poszczególnych szczebli szkolenia będzie się ona zmniejszać. Po oddaniu dwóch pierwszych skoków możemy zostać udać się na egzamin, w którym oddamy skok tylko z jednym instruktorem.

Po skończonym egzaminie otrzymujemy certyfikat uzyskania danego poziomu w skokach ze spadochronem. Uzyskanie tego certyfikatu pozwala nam na branie udziału w następnych szkoleniach, które będą pozwalały nam zdobywać nowe umiejętność skoczka. Niestety szkolenia AFF to bardzo ciężka i długotrwała praca. Zanim oddamy pierwszy skok samodzielnie będziemy musieli przejść kilka etapów szkoleń i uzyskać parę certyfikatów. Na nieszczęście nie da się tego „przeskoczyć ” 😉

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *