Budowa spadochronu

Budowa spadochronu

Każdy kto chciałby choć raz w swoim życiu skoczyć ze spadochronem musi poznać jego budowę. Spadochron to na pierwszy rzut oka bardzo proste urządzenie. Po bliższym przyjrzeniu się jego budowie nie możemy tego potwierdzić.

Największym elementem spadochronu jest czasza. Jest to element, który w locie pozwala nam wyhamować prędkość jaką nabieramy podczas spadania. Poza tym czasza daje nam możliwość przemieszczania się w poziomie. Niestety w tym punkcie musimy już wspomnieć o linkach i uchwytach sterowniczych, bez których przemieszczanie nie byłoby możliwe. W budowie spadochronu możemy także wyróżnić takie elementy jak linki nośne. Są to linki, które stabilizują rozkład czaszy wedle naszego ciała. Jak odróżnić linki nośne od sterowniczych? Po prostu linki sterownicze znajdują się za naszymi plecami, a nośne nad nami i z przodu. Każdy spadochron posiada także takie rzeczy jak slider i pilocik. Slider to rzecz znajdująca się bezpośrednio nad naszą głową. Jej zadaniem jest rozłożenie linek nośnych na czaszy. Dzięki niemu linki z uprzęży mogą podzielić się na wiele linek nośnych. Pilocik to „mini spadochron”, który znajduje się za układem sterowniczym.

Oczywiście jest to czysto teoretyczna budowa spadochronu, ale w praktyce wygląda to bardzo podobnie. Poniżej prezentujemy obrazek, który powinien przybliżyć Wam wygląd i budowę standardowego spadochronu.

budowaspadochronu1

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *